Неймовірно важкий сценарій: українцям пояснили, скільки часу можуть залишатися без електропостачання взимку
Після того, як через масовані ракетні удари та атаки російських "шахедів" на енергетичну інфраструктуру в Україні знову запровадили графіки відключення електроенергії, багато українців почали хвилюватися про те, якою буде ситуація з електропостачанням взимку.
На жаль, прогнози фахівців залишають бажати кращого: якщо морози будуть сильними, відключення електроенергії можуть тривати від 10 до 14 годин на добу. У найгіршому випадку - до 48 годин. Такий прогноз озвучив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі "Еспресо".
"Якщо погода падає до -10...-15, то давайте будемо відвертими -- протяжність відключень може бути 12-14 годин на добу. Не поспіль, а шматками за графиком", -- вважає експерт та додає: "Може бути м'який сценарій -- з теплою погодою. І тоді ми обійдемось, може, 4 годинами відключень на добу".
Він підкрислив, що у ситуації, коли нас атакуватимуть росіяни, все може бути набагато сумніше. "Ми тримаємось виключно на атомних електростанціях", -- сказав він, зазначивши, що у нас нема запасу енергетики, на відміну від 2022-2023 років. Найбільш складною ситуацією буде на лівобережжі і на півдні.
Харченко також розповів про найгірший можливий сценарій, який він окреслив як "надзвичайно болючий": "Якщо будуть здійснюватися удари, про які зараз говорять на російських телеканалах, по вивідних пристроях атомних станцій, де, на жаль, у нас немає захисту — Міністерство енергетики та Енергоатом не забезпечили цього — нам буде дуже боляче. За певних обставин ми можемо залишитися без електрики на 1-2 доби".
Раніше в уряді повідомили, що відключення електроенергії можуть бути зведені до мінімуму до жовтня.
Тим часом в "Укренерго" встановили час та обсяги обмежень електропостачання:
Нагадаємо, що, на думку фахівців, навіть при найгіршому сценарії Україна все одно буде оперувати певним зниженим обсягом генерації завдяки імпорту електроенергії. Він став можливим після того, як "Укренерго" об'єднало українську та європейську енергосистеми.