Ліпавський в Брюсселі: Будемо переконувати партнерів зняти обмеження на використання зброї для України


Чехія переконуватиме партнерів у необхідності зняття хоча б частини обмежень на використання Україною західної зброї по об'єктах на території Росії.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на початку неформальної зустрічі голів МЗС ЄС 29 серпня, передає кореспондент Укрінформу.

Обговорення в Брюсселі прохання Києва зняти обмеження на використання західної зброї Ліпавський назвав "черговою серією нескінченного серіалу "Допомагаємо Україні", коли речі, які дискутуються сьогодні, через півроку будуть даністю".

Він нагадав, що Чехія, коли передає озброєння, не обмежує їх використання. Щоправда, визнав він, республіка не передає найсучасніші системи, оскільки діє переважно в рамках власної ініціативи щодо боєприпасів або інших ініціатив.

Проте, за його словами, Прага не висуває жодних вимог щодо обмежень також тому, що впевнена в тому, що Україна має цілковите право на захист від агресії згідно з міжнародним правом.

"Цей вид оборони може здійснюватися і на території держави-агресора. Літаки з ракетами і бомбами, які завдають шкоди українським містам, злітають з аеродромів на території Росії. Тому, цілком логічно намагатися запобігти таким атакам ще до того, як ці ракети та бомби піднімуться в повітря", - зазначив Ліпавський.

З іншого боку, він відзначив, що Чехія розуміє побоювання партнерів щодо можливих ризиків такої "політичної гри".

"Отже, необхідно вступати в дискусію. У будь-якому разі ми будемо переконувати наших союзників у зменшенні обмежень до мінімуму," - зазначив міністр закордонних справ Чехії.

Обговорюючи прогрес "санкційної" ініціативи Чехії щодо обмеження пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні, яку Прага запропонувала дев'ять місяців тому, Ліпавський зазначив, що цю ідею наразі підтримують Румунія, Польща, Нідерланди, Данія, країни Балтії та інші держави. Основна мета цієї ініціативи - зменшити шпіонську діяльність Росії в Європі.

"Ліпавський заявив, що російська дипломатична мережа функціонує як підтримка для різних шпигунських та гібридних операцій. У Європейському Союзі перебуває кілька тисяч російських дипломатів, які мають можливість вільно пересуватися. Він також зазначив, що асиметрична відповідь могла б покращити безпеку Європи."

Як повідомлялось, ситуація з триваючою війною Росії проти України є одною з основних тем неформальної зустрічі голів МЗС ЄС у Брюсселі в четвер, 29 серпня.

Related posts