ОГПУ: Намірена атака Росії на місію Червоного Хреста в Донецькій області.
Офіс генерального прокурора України (ОГПУ) володіє доказами, що свідчать про залученість російських військових до атаки, яка сталася 12 вересня на автомобілі гуманітарної місії Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКХЧ). Внаслідок цього нападу загинули кілька співробітників місії. Як зазначено в інформації, оприлюдненій пресслужбою ОГПУ 21 вересня, інцидент відбувся поблизу села Віролюбівка в Костянтинівській міській територіальній громаді. У той час команда МКЧХ була під обстрілом під час розподілу гуманітарної допомоги.
Згідно з інформацією, наданою в офіційному повідомленні, правоохоронні органи зафіксували два місця, де влучили артилерійські снаряди, а також одне місце, яке було вражене ударним безпілотником. На місці інциденту були знайдені уламки зазначених боєприпасів та залишки безпілотного літального апарату. Слідчі з'ясували, що артилерійський обстріл здійснили за допомогою двох 152-мм осколково-фугасних снарядів та безпілотного баражуючого боєприпасу "Ланцет", який на даний момент використовується лише збройними силами Російської Федерації, як зазначено в повідомленні.
"152-мм снаряди використовувалися разом із дроном, оснащеним лазерним дальноміром-цілевказівником, який здатний самостійно знаходити та атакувати цілі. Це не лише пояснює виявлені на місці подій залишки БпЛА "Ланцет", а й вказує на навмисний характер нападу на транспортні засоби та працівників Міжнародного комітету Червоного Хреста", - наводить пресслужба слова генерального прокурора України Андрія Костіна.
Крім того, розслідувачам вдалося з'ясувати орієнтовний напрямок, з якого відбувся вогонь. Вогневі позиції артилерійських підрозділів, як вважається, знаходилися в околицях села Ягідне, що в Бахмутському районі Донецької області, яка наразі знаходиться під контролем російських військ. Російські підрозділи, що дислокуються в цьому регіоні, озброєні артилерійськими системами для стрільби снарядами калібру 152 мм, а також ударними безпілотниками "Ланцет", зазначають у Офісі генерального прокурора.
Згідно з інформацією, 12 вересня внаслідок інциденту загинули троє співробітників місії Червоного Хреста, а ще двоє отримали травми. Щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому, 18 вересня 2024 року місцева адміністрація Донеччини запровадила заборону на переміщення представників благодійних організацій у прифронтових населених пунктах області без попередньої узгодження з обласною військовою адміністрацією.