Окупанти вчинили розстріл полоненого військового ЗСУ, який лежав поранений на землі. Деталі інциденту - читайте в Експрес онлайн.


Фото: Донецька обласна прокуратура

Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.

В Офісі генпрокурора сьогодні, 18 жовтня, повідомили, що за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

"Згідно з оперативною інформацією, під час виконання бойового завдання в районі Бахмуту один з військових ЗСУ, вірогідно, отримав травму. Незабаром після цього, будівлю, де він знаходився, захопили вороги, і його взяли в полон. Беззбройного захисника, що лежав на землі, розстріляли," - повідомили в установі.

Вони також зазначили, що цей злочин, ймовірно, стався 6 вересня 2024 року приблизно о 10:00 в районі "Фенольного заводу", який розташований у селищі Нью-Йорк. Дослідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюють досудове розслідування.

Більшість російських воєнних злочинців засуджено українськими судами заочно, але вирок суду має фундаментальне значення для процесу відновлення справедливості та зцілення постраждалих, заявив генпрокурор України Андрій Костін в інтерв'ю бельгійському медіа La Libre. Він додав, що за останній рік зросла кількість страт окупантами українських військовополонених.

Тортури та страти без належного судового розгляду використовуються як інструменти ведення війни, залякування й винищення. "Ми можемо підтвердити, що ці випадки не є поодинокими, а скоріше свідчать про організовану та свідомо сплановану політику. Наприклад, у нас є аудіозапис, на якому російський офіцер віддає наказ своїм підлеглим не брати в полон, а знищувати українців на полі бою", - зазначив генеральний прокурор.

Андрій Костін зазначив, що важливо притягнути до відповідальності російського президента, прем'єр-міністра, членів так званої "трійки" - і показати їм, що вони можуть понести відповідальність, незважаючи на прогалини в міжнародному праві. "Тому якщо Путін наважиться відвідати зустріч G20 у Бразилії - він має бути заарештований. Відмова виконати ордер на арешт посилює позиції росії. Всі наші надії тепер покладаються на незалежність бразильської судової системи", - заявив він.

Related posts